Apartmani NIKOLA

CS DE EN FR Rus

Doprava do Chorvatska

Cesta automobilem

Existuje více variant individuální dopravy přes Rakousko, Slovinsko, případně delší trasa přes Maďarsko. Cestu je možné plánovat pomocí stránek Viamichelin.com nebo českých Mapy.cz.

Aktuální dopravní informace o situaci na českých dalnicích, případně na území ostatních států lze získat na stránkách dopravniinfo.cz.

Aktuální informace chorvatského automotoklubu jsou k dispozici na stránkách hak.hr.

Autobusem do Chorvatska

Společnost Jadranexpres až do konce září nabízí pravidelnou autobusovou dopravu z Prahy, Jihlavy, Brna, Břeclavi do Zadaru, Sukošanu, Biogradu, Pakoštane, Murteru, Vodice, Šibeniku, Primoštenu, Trogiru, Splitu, Omiši, Brely, Baška Vody, Makarské, Gradace a dalších zastávek. Linka odjíždí v pátek odpoledne z ČR. Zpět se vrací vždy v sobotu. Ceny jízdného se pohybují kolem 2.300 Kč.

Pro přepravu v Chorvatsku je možné využít služeb například společnosti Čazmatrans. Je tak možné cestovat klimatizovaným autobusem například mezi Zadarem, Trogirem a Splitem.

Nin je dobře dostupný autobusem ze Zadaru i Záhřebu. Podrobné informace o spojení jsou k dispozici na stránkách autobusového nádraží:

Letiště v Zadaru je s  autobusovým nádražím spojeno speciální linkou.

Cesta vlakem do Splitu

Od poloviny června do konce srpna vypravují České dráhy dvakrát týdně autovlak z Prahy do Splitu. Jízdní řád a ceny jsou k dispozici na stránkách Českých drah.

Nejrychlejší cesta do Chorvatska

Nejrychlejší je přirozeně cesta letadlem. Nově jsou v nabídce přímé lety z Prahy do Zadaru od splolečnosti Ryanair.  ČSA/Smart Wings od května do října operují lety z Prahy a Ostravy do Splitu a Dubrovníku.

Dle letového řádu a období turistické sezony je možné zakoupit letenku až 7x týdně. Odlety z Prahy vždy v 12:25 a přílet do Splitu 13:55.

Ve Splitu je možné zapůjčení automobilu (výhodnější cena je objednat přímo s letenkou). Případně je možné pokračovat na sever do Zadaru autobusovou dopravou, která je na velmi dobré úrovni.

Další možností je využít spojení Croatia Airlines/ČSA přes Záhřeb přímo na letiště Zadar.

Rychlejší je spojení Lufthansou/Eurowings např. přes Mnichov opět přímo do Zadaru.

Levné letenky do Chorvatska

Letenky je nejvýhodnější objednávat začátkem roku. Levnější pak bývají letenky s více přestupy nebo s dobou odletu v brzkých ranních nebo večerních hodinách.

Kromě nákupu přímo přes stránky leteckých společností je možné pro vyhledání nejvhodnějšího spojení využít specializovaných serverů.